scorecardresearch

Amerika'da Tanımlanamayan Bir Cisim Görüntülendi!

ufo
41 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Birkaç saat önce Kaliforniya'da görüntülenen cisim, görenlere uzaylıların varlığını bir kez daha sorgulattı.

1940-1950 senelerinde yoğunlaşan uzay araştırmaları ve uzay gözlemleri, bu senelerde savaştan dolayı hızla gelişen teknolojinin getirilerinden birisi olarak görülüyordu. Bilim adamları Dünya'nın dışındaki alanları inceledikçe Dünya'da bulunan insanlar, daha fazla bilinmezle karşılaşmaya ve bu nedenle anlamlandıramadıkları şeylere anlam kazandıran teoriler üretmeye başladılar. Başlangıcı bu senelere dayanan ve on binlerce kişinin kişisel deneyimlerinin bulunduğu söylenen UFO olayları, hala günümüzdeki en büyük bilinmezlerden ve tartışma konularından birisidir.

Her sene yaşanan UFO olaylarına bir yenisi daha eklendi. Kaliforniya'da birkaç saat önce gökyüzünde beliren ve yüzlerce kişinin kaydettiği bir cisim, öncelikle bir süre farklı doğrultularda ilerledi. Ardından ilginç ışıklar yayarak patlayan ve etrafında büyük mavi bir iz oluşturan cisim, bu patlamadan sonra ilerlemeye devam etti. Devlet yetkilileri ve kurumları tarafından yapılan "deniz kuvvetleri tarafından denenen bir füzeydi" açıklaması, ardından hiçbir bilgi gelmemesinden ve görüntülenen cismin bir füze için oldukça garip olmasından dolayı görenleri tatmin etmedi. Görüntüler birçok kişi tarafından kaydedildi ve kayıtlara göre cismin saçtığı ışıklar, kayıt yapılan konuma göre farklılık gösteriyor.

NASA görülen cismin bir uzay aracı olduğunu, Kaliforniya hükümeti askeri denemede kullanılan bir füze olduğunu, Arizona hükümeti ise cismin sadece bir meteor olduğunu belirtti. Bu farklı açıklamalar ve hiçbir şekilde eşi benzeri görülmemiş olan cisim, kimseyi inandırmaya yetmemiş gibi görünüyor.
Etiketler